Město podpořilo Podané ruce

Město podpořilo Podané ruce

Statutární město Frýdek-Místek podalo pomocnou ruku spolku Podané ruce, který se zabývá canisterapií, a přispělo výraznou částkou na pořízení nového automobilu, který přispěje k tomu, že terapii pomocí psů bude moci poznat zase o něco širší okruh lidí.

Při slavnostním uvedení vozidla do provozu v autosalonu Bono Auto si vyslechli slova díků k donátorům primátor Michal Pobucký, jeho náměstek Richard Žabka a vedoucí odboru sociálních služeb Jarmila Kozlová, ale ani oni nešetřili chválou na ty, kteří se snaží prostřednictvím psích společníků rozdávat radost, pomáhat, případně rozptýlit od bolesti, samoty a smutku. „Sešli jsme se a za pomoci partnerů odhalili a převzali vysněný automobil, ve kterém se budeme přepravovat za našimi klienty spolu s pejsky a vybavením. Moc děkujeme všem, kdo nám tohoto cíle pomohli dosáhnout!“ poděkovala za Podané ruce Jana Marková.

„Každé vylepšení podmínek pro dobrovolníky poskytující tuto záslužnou činnost může být pro ně současně povzbuzením do další práce. I proto jsme přispěli, protože na území města jsou Podané ruce velmi aktivní a vnímáme příznivou odezvu jak ze sociálních zařízení, tak i škol a školek,“ shrnul důvody podpory primátor Michal Pobucký.

Veřejnosti se auto představí na Dni sociálních služeb, konkrétně na zahradě místeckého Národního domu, a to ve čtvrtek 7. září od 9 do 17 hodin. Určitě jej podle specifické grafiky poznáte.