Stavíme další dětská hřiště

Stavíme další dětská hřiště

Výstavba dětských hřišť ve Frýdku-Místku je seriál, který je natolik úspěšný, že občané volají po nových a nových dílech. Další dětská hřiště vzniknou na sídlišti Anenská, ul. Dvořákova, v lokalitě K Hájku, ul. Nad Rybníkem, a dětské hřiště na ulici Dr. Vaculíka se dočká rekonstrukce dopadových ploch.

„Vše by mělo být hotovo zhruba do konce října. Předpokládaná cena zakázky činila dle projektové dokumentace skoro čtyři a půl milionu korun, ale znovu jsme soutěží dokázali ušetřit okolo tři sta tisíc. V rámci projektu budou vybudována dvě dětská hřiště s herními prvky pro děti od 3 do 12 let, pod kterými bude povrch z lité pryže, tlumící nárazy. Stávající již nevyhovující a degradované herní prvky budou odstraněny a nahrazeny novými v kombinaci kov-plast, a to z důvodu požadavků na delší životnost a jednoduchou údržbu,“ uvedl náměstek primátora Jiří Kajzar.

Herními prvky, na které se děti mohou těšit, budou například řetězová dvouhoupačka, multifunkční lezecí a šplhací sestava, vahadlová houpačka pro čtyři děti, kolotoč k sezení, skluzavka s prolezem a pískoviště. Dětská hřiště budou vymezena oplocením a doplněna městským mobiliářem. K hřišti na sídlišti Anenská bude také vybudován přístupový chodník.

Na dětském hřišti na ulici Dr. Vaculíka proběhne rekonstrukce dopadových ploch, protože ten stávající je zvlněn. Cílem je vytvoření jednolité dopadové plochy bez vystouplých přechodů. Dětské hřiště bude rovněž dispozičně upraveno a některé herní prvky budou přemístěny.

„Na Anenské vznikne dětské pískoviště ve tvaru šestihranu o průměru čtyři metry. Hřiště K Hájku bude vzhledem prostorovým podmínkám dané lokality rozděleno na dvě samostatné části, jedna bude sloužit malým dětem do věku 8–10 let, druhá bude určena pro starší děti do 12 let,“ prozradil pár zajímavostí Jiří Kajzar.

„Na hřišti v Janáčkově parku u sídliště Riviera plánujeme ještě letos rekonstrukci dopadové plochy. Stávající kačírek nahradí travnatá a pryžová plocha. Jednak se tak sníží prašnost, kterou pohyb po kačírku vyvolával, snazší bude také úprava nové plochy a jejího přilehlého okolí a také dopad na pryž bude tlumenější. Náklady jsou předběžně vyčísleny na šest set tisíc korun,“ doplnil primátor Michal Pobucký.

Kvůli větší bezpečnosti dětí a ochraně instalovaného mobiliáře město přistoupilo k oplocení hřišť. „Na hřištích na ulicích Mozartova, Dr. Petra, Dobrovského, M. Majerové a v rekreačním areálu Olešná jsou umístěny grafické panely s polepem polymerickou fólií, na kterou jsou natištěna výtvarná díla žáků prvního stupně ZŠ. Na oploceních je celkově rozmístěno 537 kreseb dětí,“ připomenul primátor Michl Pobucký.