Žáci 11. ZŠ J. z Poděbrad navštívili primátora

Žáci Základní školy Jiřího z Poděbrad navštívili frýdecký magistrát. Setkali se zde s primátorem města Michalem Pobuckým a dozvěděli se zajímavosti jak o něm samém, tak o chodu magistrátu.

Určitě nevšední dopoledne zažili žáci třetí třídy z jedenácté základní školy Jiřího z Poděbrad. Na sklonku školního roku totiž navštívili frýdecký magistrát a v něm primátora města Michala Pobuckého. Ten je přivítal ve své kanceláři a poté se všichni společně vydali na prohlídku magistrátu.

“Dneska nás navštívily děti ze třetí třídy. Já jsem je v prvním ročníku základní školy vítal jako prvňáčky a dnes přišly po třech letech. Ukázali jsme jim, jak to vypadá na radnici, kdy zasedají zastupitelé, kde je kancelář primátora. Měly spoustu dotazů, některé se týkaly i mě jako osoby, ale byla tady spousta dotazů, které se týkají města, například jak dlouho se buduje dětské hřiště, sportoviště a podobně. Myslím, že to byla velmi příjemná návštěva a zdá se, že dětem se to velmi líbilo,” řekl primátor města Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Asi nejvíc děti zajímal právě primátor, měly na něj spoustu dotazů, a tak se dozvěděly všechno, co je zajímalo.

Anketa, žáci 11. ZŠ Jiřího z Poděbrad: 1. “Dozvěděl jsem se, že primátor se jmenuje Michal, že mu je 35 let, studoval…” 2. “Viděla jsme pana primátora, zasedací síň a tabuli, na které je pan primátor a jeho pracovníci.” 3. “Moc se mi to tu líbí. Viděla jsem pana primátora, jeho síň a zástupkyni.”

“Já si myslím, že děti díky tomu pochopí, že i pan primátor je normální člověk se svými starostmi a radostmi. Mohly se podívat, jak ta jeho práce funguje, jak tady pracuje a jak se tady na úřadě všem daří,” zhodnotila návštěvu učitelka 11. ZŠ Jiřího z Poděbrad Ivona Schwederová.

Kromě zážitků a nových informací mají děti na památku i společnou fotografii.