Nejstarší občanka města měla na dortu 106

Nejstarší občanka města měla na dortu 106

Jak Anna Mazurová primátorovi Michalovi Pobuckému loni při oslavách kulatých 105 let slíbila – že se uvidí i napřesrok – tak se i stalo. Na dortu oslavenkyně se skvělo neuvěřitelné číslo 106, které se rozhodně nikdy nebude jako ozdoba vyrábět sériově.

„Je to neuvěřitelné, že se tolik let po sobě potkáváme s vědomím, že se paní Mazurová dožila dalších trojciferných narozenin a je schopna s námi ještě promluvit, zavzpomínat, projevit emoce, vnímat, kdo jsme a proč jsme za ní přišli. Nepochybně na to má vliv i rodinné prostředí, které jí její blízcí vytváří. Patří jim obdiv, protože péče o člověka v takto požehnaném věku doma není jednoduchá,“ vyjádřil obdiv nad rekordmankou i její rodinou primátor Michal Pobucký.

Samotná oslavenkyně už sice svou roli na tomto světě vnímá tak, že na ni Pánbůh zapomněl, ale ještě pořád dokazuje svou vitalitu a sílu, když třeba zavzpomíná, že „byla nejhezčí holkou na Marku“. Návštěva z radnice, která přišla poblahopřát a předat kytici a dárkový koš, se tak dozví zase něco nového – že ulice Palkovická byla kdysi známá jako Markova podle kapličky zasvěcené tomuto svatému. Anna Mazurová si zase vyslechla, že v letošním roce neslaví pouze ona, ale i celé město. Obdržela proto pamětní medaili připomínající 750. výročí Frýdku-Místku. A kdo ví – třeba se i ona šťastné sedmičky ve svém jubileu ještě dočká.