Den s integrovaným záchranným systémem

Den s integrovaným záchranným systémem

Záchranáři to nemají jednoduché a své poslání musí zvládat bez ohledu na okolní podmínky, proto je při prezentaci jejich součinnosti nemohla odradit ani nepřízeň počasí. Pozitivní ale bylo, že se na Zámecké náměstí, které bylo v sobotu 10. června znovu dějištěm Dne s integrovaným záchranným systémem, vydalo i dost rodinných výprav.

Všichni se těšili na avizované dynamické ukázky záchranářských prací plné akce a napětí, zásahová vozidla všech složek a doprovodný program se soutěžemi. Největším lákadlem bylo ale zřejmě bojové vozidlo pandur, kde fotoaparáty blikaly nejčastěji. „Je škoda, že tuto premiéru nepodpořilo počasí, asi se do budoucna zamyslíme i nad mokrou variantou akce. Každopádně všichni aktéři se s tím popasovali skvěle a dík patří i všem, kteří přišli a vzdali tak svým způsobem hold těm, co neváhají nasazovat své životy ve prospěch nás všech,“ hodnotil primátor Michal Pobucký.

Měl tím na mysli hasiče, záchranáře, policisty, strážníky, členy horské služby i vojáky. Ti všichni se snažili účastníky akce pobavit, informovat i vzdělat, například i ukázkami s propracovaným scénářem, kdy třeba zloděj místo krádeže pohonných hmot způsobil únik nebezpečné látky, byl zadržen policejním psem a složky IZS se postaraly o zajištění místa a likvidace následků úniku chemické látky. Den s integrovaným záchranným systémem, pořádaný Statutárním městem Frýdek-Místek, měl i další hodnotný doprovodný program, který srážely jen ty srážky.