Frýdek-Místek uspěl v soutěži Město pro byznys

Frýdek-Místek uspěl v soutěži Město pro byznys

Statutární město Frýdek-Místek je podnikatelsky přívětivé město. V soutěži „Město pro byznys“ mu patří třetí příčka v rámci Moravskoslezského kraje.

„Ocenění nás samozřejmě těší. Podnikatelské prostředí se snažíme podporovat dlouhodobě. Naše dvě průmyslové zóny v Chlebovicích a Lískovci jsou plně obsazeny a zaměstnávají přes 900 lidí. V budoucnu bychom rádi získali pozemky společnosti ArcelorMittal, které jsou vedeny jako brownfield, připravené pro sklady a průmyslovou výrobu,“ řekl primátor Michal Pobucký s tím, že již nyní je Frýdek-Místek městem s vysokým podílem podnikatelů. Ve městě působí 2 800 firem, 18 500 osob samostatně výdělečně činných a 52 zemědělských podnikatelů.

„Podnikatelské prostředí podporujeme také prostřednictvím projektu MHD zdarma, který je přínosný jak pro zaměstnavatele, tak pro zaměstnance, kteří se mohou do práce přepravovat zdarma. Tento projekt držíme už sedmým rokem a hodláme ho zachovat i nadále. V budoucnu by měl snadnější a rychlejší dopravní dostupnosti města výrazně pomoci obchvat, který se konečně začal budovat a který odvede kamiony z přetíženého centra, což v konečném důsledku celkově urychlí dopravu, zejména kamionovou. Nicméně už nyní vedou na hranice města dálnice z Olomouce, Ostravy i Českého Těšína,“ připomenul náměstek Karel Deutscher s tím, že příznivou zprávou pro podnikatele bylo také snížení daně z nemovitosti, které odsouhlasili letos zastupitelé.

Vedení města také každý rok zve místní významné podnikatele ke společnému setkání, aby se nejen dozvědělo, jak jsou spokojeni, ale také aby získalo podněty ke zlepšení podmínek a podpořilo vzájemnou komunikaci.

„Srovnávací výzkum Město pro byznys hodnotí podnikatelský potenciál měst a obcí v České republice. Detailnímu zkoumání jsou podrobena všechna města a obce s rozšířenou působností v České republice. Pořadí výzkumu se vyhodnocuje za jednotlivé kraje a také za celou republiku,“ píše se na stránkách serveru mestoprobyznys.cz s tím, že v rámci Moravskoslezského kraje se stal vítězem Třinec, druhý byl Frenštát pod Radhoštěm a třetí Frýdek-Místek.