Město uspořádá sbírku pro rodinu z Lískovce postiženou požárem

Město uspořádá sbírku pro rodinu z Lískovce postiženou požárem

Radní města na svém úterním zasedání odsouhlasili pomoc pro rodinu z Lískovce, jejíž rodinný dům v sobotu večer zachvátil požár. Zraněno při něm bylo pět lidí, z toho tři vážně. Devítiletý chlapec byl převezen do nemocnice s těžkými popáleninami druhého a třetího stupně. Popáleniny utrpěla i čtyřletá dívenka a matka dětí.

„V současné době vyřizujeme všechna potřebná povolení pro uspořádání veřejné peněžní sbírky ve prospěch postižené rodiny. Souhlasit s tím musí krajský úřad, který vydává povolení pro pořádání veřejných sbírek. Jakmile vyřídíme všechna potřebná razítka, zveřejníme číslo bankovního účtu, na který budou moci občané vložit finanční prostředky ve prospěch postižené rodiny,“ řekl primátor Michal Pobucký. Na magistrát se již obrátily desítky lidí, kteří by chtěli pomoci.

„Rodina bude potřebovat peníze nejen na úhradu škod, které způsobil požár, ale také na úhradu zvýšených výdajů spojených s léčbou popálených dětí a jejich matky. Jedná se o občany města, je naší morální povinností podat jim pomocnou ruku.  Rada města může v rámci svých kompetencí uvolnit jednorázovou finanční pomoc do dvaceti tisíc korun, vyšší částky už musí schválit zastupitelstvo. Na radě jsme se shodli na tom, že zastupitelům na nadcházejícím zasedání předložíme materiál, ve kterém budeme pro rodinu žádat uvolnění finanční částky v řádu několika desítek tisíc korun. Věřím, že zastupitelé pomoc schválí,“ doplnil primátor Michal Pobucký.