Tříkrálová sbírka na radnici

Tříkrálová sbírka na radnici

Dnes ráno navštívili jako každoročně v rámci Tříkrálové sbírky, pořádané Charitou, Tři králové frýdecko-místeckou radnici, aby povinšovali štěstí, zdraví, ale i prosperitu a rozvoj Frýdku-Místku.

Něco však přece jen bylo jinak, do bílých hábitů a korunek se tentokrát nasoukaly děti, a když se Melichar rozhodl trochu stávkovat, neměli zbývající problém zpívat „my dva králové…“.

„Bylo to moc milé a rozhodně větší legrace,“ ocenil za vedení města dětské provedení primátor Michal Pobucký. Na tento dětský předvoj navážou v ulicích skupinky koledníků, které chodí od domu k domu s koledou a přáním všeho dobrého do nového roku. Díky dlouholeté tradici je již Tříkrálová sbírka mezi lidmi známá a většinou se koledníci setkávají s vlídným přijetím.

Skupinky koledníků, doprovodné akce i distribuci pokladniček v našem regionu organizuje Charita Frýdek-Místek ve spolupráci s obcemi, farnostmi a různými mládežnickými organizacemi.

„Úspěch celé akce závisí na aktivitě těch, kteří se dobrovolně zapojují do sbírky. Vážíme si vašich příspěvků a také pomoci při koledování. V roce 2017 bychom rádi z výtěžku Tříkrálové sbírky nakoupili nové vybavení – počítače, softwary pro zápis klientů a podobně – pro Charitní pečovatelskou službu, Centrum Pramínek, Oázu pokoje a pro Poradenské centrum. Dále chceme zajistit kvalitní vzdělávání našim zaměstnancům v Klubu Nezbeda, ve službě ZOOM, v Terénní službě Rebel. Pro Denní centrum Maják koupíme nový šicí stroj, který poslouží při pracovní terapii. Z výtěžku rovněž částečně pokryjeme náklady nového vozidla pro Charitní ošetřovatelskou službu. Děkujeme za vaši pomoc a podporu,“ vzkazuje Renáta Mecová, koordinátorka Tříkrálové sbírky Charity Frýdek-Místek.