Také Frýdek-Místek přijímá opatření kvůli vánočním trhům

Také Frýdek-Místek přijímá opatření kvůli vánočním trhům

Dnes ve večerních hodinách byl osloven primátor Michal Pobucký vedoucím územního odboru Frýdek-Místek Policie České republiky Petrem Klegou se žádostí o součinnost při realizaci preventivních opatření v souvislosti s teroristickým útokem v Berlíně. Podobně jako jinde v republice i vánoční trhy na místeckém náměstí budou pod zvýšeným dozorem policistů.

„Máme pokyny z policejního prezídia, abychom ve spolupráci s municipalitou zabránili možnosti nekontrolovaného vjezdu do míst vyčleněných vánočním trhům. Ve Frýdku-Místku se ve spolupráci s vedením města, městskou policií a technickými službami podařilo vše potřebné velmi operativně dohodnout a zajistit, za což bych chtěl všem zúčastněným poděkovat,“ ocenil Petr Klega.

„I když je velmi nepříjemné před Vánocemi uvažovat, nakolik je reálné, že by u nás mohlo hrozit něco podobného jako v Německu, je lepší být připravený než překvapený. Probrali jsme podle instrukcí Policie ČR teoreticky možnosti podobného útoku s větším vozidlem a přistoupili k určitým dopravním opatřením v přístupových cestách na místecké náměstí, kde se konají až do pátku naše vánoční trhy. Po poslední páteční akci by se vše mělo vrátit do normálu,“ sdělil primátor Michal Pobucký.

„Snažili jsme se, aby přijatá opatření co nejméně omezovala lidi, kteří na náměstí a v bezprostředním okolí bydlí. Ale některé přístupové cesty budou na přechodnou dobu zcela zahrazeny a na jiných musí řidiči počítat s betonovými bariérami a policejními hlídkami, které budou usměrňovat provoz,“ popsal dopravní úpravy na náměstí Svobody náměstek primátora Karel Deutscher.