Matematická soutěž Zlatá cihla ve Frýdku-Místku

Ve Frýdku-Místku se uskutečnil další ročník matematické soutěže pro žáky základních škol Zlatá cihla. Účastnilo se jí více jak sto žáků základních škol.

Gymnázium a střední odborná škola na Cihelní ulici ve Frýdku-Místku uspořádalo v pořadí již pátý ročník matematické soutěže Zlatá cihla. Jako každoročně se jí účastnilo přes stovku žáků základních škol. Žáci soutěžili v týmech i jako jednotlivci.

Libor Lepík, předseda předmětové komise Gymnázia a SOŠ F-M: “Soutěž Zlatá cihla je soutěž z matematiky, je to soutěž pro talentované děti. Žáci na začátku obdrželi dvacet úloh a během šedesáti minut tyto úlohy musí vyřešit. Účastní se toho základní školy, které jsou v okolí Frýdku-Místku a žáci 5., 4., 8. a 9. tříd.”

Soutěžícím, kteří se umístili na nejlepších místech, přijeli osobně pogratulovat a předat ceny i zástupci Frýdku-Místku.

Pavel Machala (ČSSD), náměstek primátora města Frýdku-Místku: “Chtěl bych všem úspěšným soutěžícím pogratulovat. Chtěl bych také poděkovat všem profesorům a profesorkám z Gymnázia a SOŠ na Cihelní ve Frýdku-Místku, kteří tuto soutěž uspořádali. Znalosti matematiky děti určitě využijí ve všech oblastech svého života, protože matematika se nás dotýká téměř všude.”

Libor Lepík, předseda předmětové komise Gymnázia a SOŠ F-M: “Matematika je obor, který budou děti potřebovat při studiu fyziky, chemie i biologie. Je to prostředek pro dosažení cíle v dalších oborech.”

Anketa, žáci základních škol: 1. “Účastnil jsem se toho poprvé. Některé příklady byly těžké, ale jinak to bylo docela lehké. Můj úspěch je docela dobrý.” 2. “Byly tam docela těžké příklady.” 3. “Bylo to dobré, ale některé ty úlohy byly těžké.” 4. “Soutěž byla celkem těžká, nečekal jsem, že se umístím na 2. místě.” 5. “Atmosféra v soutěži byla dobrá. Měli jsme dvacet příkladů za dvacet bodů. Nečekal jsem, že se takhle dobře umístím, jsem spokojený.” 6. “Na této soutěži se mi vždycky líbí. V minulých ročnících jsem se umístil vždy na 2. místě, takže jsem rád, že jsem se toho konečně zbavil a jsem na 1. místě. Na soutěži byl těžší stres než úlohy.” 7. “Mně se soutěž líbila. Jako každý rok to bylo super. Tentokrát to vyšlo i na stupně, tak jsem za to rád.”

Na předních pozicích se v soutěži umístili zejména žáci 8. základní školy na ulici Československé armády, kteří pro svou školu získali i hlavní cenu, a tou byl putovní pohár.