Dětské hřiště na ulici Třanovského prošlo modernizací

Město Frýdek-Místek se snaží každým rokem budovat na svém území nová dětská hřiště nebo rekonstruovat ta, která už neodpovídají potřebným kritériím. Modernizací proto prošlo i dětské hřiště na na ulici Třanovského.

Ve Frýdku-Místku každým rokem vznikají nová dětská hřiště nebo alespoň prochází modernizací hřiště stávající. V letošním roce tak bylo vybudováno nové dětské hřiště na ulici Míru a také v lokalitě Nová Osada. Jako zatím poslední prošlo celkovou přeměnou hřiště na ulici Třanovského.

Jiří Kajzar (Naše město F-M), náměstek primátora města Frýdku-Místku: “Je to pro mladé rodiny s dětmi. Celá akce byla realizována v rozmezí dvou měsíců v objemu zhruba jednoho milionu dvě stě tisíc korun. Herní prvky a další doplňky splňují atesty pro bezpečnost dětských hřišť. Myslím, že toto hřiště, stejně jako ostatní vě městě, bude hojně dětmi využívano. Přispívá to k tomu, že děti tráví volný čas pod dohledem. Dětská hřiště jsou navíc oplocena, aby byla zvýšena bezpečnost dětí.”

Hřiště na Třanovského ulici je určeno dětem od 8 do 14 let. Otevřeno je denně. V létě od 8 do 20 hodin a v zimě od 8 do 18 hodin. Do konce letošního roku by měla projít revitalizací ještě dvě dětská hřiště. S dalšími projekty pak město bude pokračovat v příštím roce.

Michal Pobucký (ČSSD), primátor města Frýdku-Místku: “Do dalšího roku plánujeme kromě další výstavby a rekonstrukcí dětských hřišť i oplocení pěti dětských hřišť, a to vlastními výtvory dětí ze základních škol. Ty si namalují na plot, který tam bude, obrázky, aby to pro ně bylo příjemné. Snažíme se tak jít cestou bezpečnosti, aby po tom hřišti neběhali psi, aby se tam v noci nestahovala mládež, případně jiná individua.”

Ve Frýdku-Místku je celkem 33 dětských hřišť s téměř 280 herními prvky, které pravidelně kontrolují zaměstnanci Technických služeb. Všechna dětská hřiště splňují přísné evropské normy a podléhají pravidelné kontrole.