Rozsvícení Vánočního stromu – 2. prosince

Rozsvícení Vánočního stromu – 2. prosince

Předvánoční atmosféra dýchne na obyvatele i návštěvníky města v pátek 2. prosince, kdy se na náměstí Svobody v Místku slavnostně rozsvítí Vánoční strom a spolu s ním i vánoční výzdoba celého města. Čekání na tento okamžik zpříjemní kulturní program plný písniček, ale také dech beroucí podívaná na krásné anděly, kteří se spustí z nebe a možná předvedou i vzdušnou akrobacii na šálách. Připraveny budou také adventní dílny pro děti a Ježíškova pošta. Novinkou bude dobový dětský kolotoč, vánoční zvonička a fotokulisy ve tvaru sněhuláka, čerta a vánočního domečku. Nouze nebude ani o různé druhy pochutin a lahodných nápojů, které budou nabízet prodejci ve vánočních stáncích.

Již dopoledne náměstí ožije Adventními trhy. Od 15 hodin budou moci děti s rodiči zavítat do Adventní dílny Střediska volného času Klíč a společně si v ní vyrobit nějakou hezkou vánoční ozdobu nebo dekoraci. Děti a všichni snílci najdou na náměstí tradiční Ježíškovu poštu. Letošní novinkou bude dřevěná zvonička vánočních přání, dobový dětský kolotoč, ale také zábavné kulisy ve tvaru sněhuláka, čerta nebo vánočního domečku, u kterých se bude možno vyfotografovat.

Kulturní program zahájí v 15 hodin kapela Pískomil se vrací, která má připraveno pásmo písniček pro celou rodinu. V 16 hodin začne Podvečer s anděly, kteří před rozsvícením Vánočního stromu navodí kouzelnou atmosféru. Pohybovat se budou ve vzduchu i mezi lidmi, a kdo ví, možná, že těm, kteří s nimi promluví, pošlou trochu andělského štěstí. Slavnostní rozsvícení Vánočního stromu je na programu v 16.45 hodin. Na podium bude pozváno jedno z přítomných dětí, aby otočilo klíčem v kouzelném zámku Vánoc a rozsvítilo tak Vánoční strom a vánoční výzdobu celého města. Následovat bude mapping, světelná show, která vyčaruje na fasádách domů fascinující obrazce. Slavnostní program zakončí krátce po 17. hodině vystoupení kapely Zrní.

„Na termín akce se občané dotazují s velkým předstihem, což svědčí o tom, že se jedná o akci mezi lidmi velice oblíbenou a netrpělivě očekávánou. Každým rokem se ji snažíme zpestřit a pracujeme i na vylepšení adventního městečka, které bude letos doplněno o zvoničku, gastropulty, ale i nové stánky s ozdobenými a nasvícenými dřevěnými štíty. Věřím, že i letos bude náměstí zcela zaplněno a všichni si zahájení adventu společně užijeme,“ řekl primátor Michal Pobucký.

Jste zváni.

Program:
15:00 Pískomil se vrací – písničky pro celou rodinu
16:00 Podvečer s anděly – atmosféra Vánoc s novým cirkusem
16:45 Rozsvěcování Vánočního stromu – slavnostní zahájení adventu
17:00 Zrní – špička české alternativní scény

Ježíškova pošta, Adventní trhy, Adventní dílny, dobový dětský kolotoč, dřevěný betlém, zvonička vánočních přání, fotokulisy