Město opraví další chodníky

Město opraví další chodníky

Radní města schválili opravy dalších chodníků. V následujících týdnech dostanou nový povrch chodníky v ulicích Ostravská, Dr. Antonína Vaculíka, Janáčkova a Kvapilova v Místku a také část chodníku na tř. T. G. Masaryka ve Frýdku.

Starý popraskaný asfalt bude odstraněn a nahrazen novým živičným (asfaltovým) povrchem. U chodníku na ulici Kvapilova bude vyměněna také část obrubníků za nové betonové. Opravy chodníků před obchodním komplexem Inva na tř. T. G. Masaryka ve Frýdku a také na ulici Ostravská u světleného přechodu pro chodce v Místku neomezí provoz přilehlých frekventovaných autobusových zastávek, nicméně bude vyžadovat větší obezřetnost chodců i cestujících autobusovou dopravou.

Chodník před Invou má získat nový povrch do konce listopadu. Chodníky v ulicích Ostravská, Dr. Vaculíka, Janáčkova a Kvapilova budou opravovány postupně s tím, že práce, které budou realizovat zaměstnanci městské společnosti TS a.s., budou ukončeny v polovině prosince.

Chodníky je nutné opravit nejen z hlediska bezpečnosti a funkčnosti, ale i snadnější údržby, protože popraskaný asfalt se velice špatně čistí, jak v létě, tak i v zimě. Navíc, opravené a čisté chodníky přispívají k pozitivnímu vnímání vizuální stránky města. Do oprav chodníků město investuje každoročně miliony korun. Loni to bylo přes 26 milionů korun. Uvidíme, na jakou částku se dostaneme letos, bude to záviset na počasí, jisté ale je, že v nejbližší době budou opraveny také chodníky v ulicích 1. máje v Místku a Těšínská ve Frýdku, které získají nový povrch ze zámkové dlažby, a další jsou ještě v plánu,“ uvedl náměstek Karel Deutscher.

1475838660_chodnik_ostravska_1 1475838660_chodnik_ostravska_2 1475838661_chodnik_ostravska_3 1475838662_trida_tgm1475838662_tesinska_page_0011475838658_1-_maje_page_001