Dětská hřiště ve městě jsou pravidelně kontrolována

Ve Frýdku-Místku je celkem třiatřicet dětských hřišť. Aby se zajistila bezpečnost dětí, nechává město hřiště pravidelně kontrolovat. Vizuální a provozní kontroly provádí pracovníci Technických služeb. Do budoucna se chystá další bezpečností opatření.

Město Frýdek-Místek pokračuje v modernizaci a výstavbě dětských hřišť. Letos vybudovalo dětská hřiště na ulici Míru a v lokalitě Nová Osada. Do konce roku by se mělo ještě vybudovat hřiště na ulici Třanovského. Všechna dětská hřiště splňují přísné evropské normy a podléhají pravidelné kontrole. Ve městě je celkem 33 dětských hřišť s téměř 280 herními prvky, které pravidelně kontrolují zaměstnanci Technických služeb.

Jaromír Kohut, předseda představensva TS F-M: “Vždy v jarních měsících se na 33 certifikovaných hřištích provedou revize, na základě revizní zprávy naši zaměstnanci ve druhém čtvrtletí příslušného roku provádějí odstraňování zjištěných závad. Kromě toho na zhruba 130 necertifikovaných dětských prvcích provádíme jednou týdně vizuální kontroly a jednou měsíčně provizorní opravy. Jedná se především o dotažení šroubů, výměnu různých spojovacích materiálů, případně výměnu vadných součástek.”

Dětská hřiště zejména ve večerních a nočních hodinách nezřídka lákají také osoby, které na nich nemají co dělat. Jejich návštěva je pak druhý den často vidět na první pohled. Město proto plánuje kroky, jak dětská hřiště ochránit před vandaly.

Michal Pobucký (ČSSD), primátor města Frýdku-Místku: “My máme do budoucna v plánu veškerá dětská hřiště ve městě oplotit nějakým příjemným plůtkem. Technické služby by ráno přišly, daný plot odemkly, zprovoznily dětské hřiště, zkontrolovaly, zda-li se tam po noci nic nenachází. Večer by zase přišly a to dětské hřiště zamkly. Tím pádem by bylo dvakrát denně každé dětské hřiště čištěno a zabránilo by se tomu, že by tam ve večerních hodinách posedávala mládež, případně jiné osoby, které tam nemají co dělat.”

Kontroly na dětských hřištích budou pracovníci Technických služeb provádět ve stanovených intervalech až do konce listopadu, kdy končí sezóna. Pokud ale rodiče dětí nebo uživatelé sportovních hřišť zjistí případnou závadu na některém herním prvku či na brankách, streetballových koších, sítích a podobně, mohou to nahlásit technickým službám, které na místo operativně vyšlou své zaměstnance, aby obratem zjednali nápravu.