Nová dětská hřiště na Nové Osadě a ulici Míru

Nová dětská hřiště na Nové Osadě a ulici Míru

Po nedávném slavnostním předání nového dětského hřiště na ulici Míru se dočkaly také rodiny v oblasti Nová Osada, kde byly za více než milion korun vybudovány herní prvky na ploše stávající zahrady mateřské školy Beruška, která musela být pro tento záměr zmenšena.

1469103794_hriste_miru„Část oploceného areálu mateřské školy byla odstraněna a nahrazena novým oplocením na jiném místě. Přesunem oplocení vznikla nová veřejně přístupná plocha zeleně se vzrostlými stromy, na které bylo vybudováno veřejně přístupné nové dětské hřiště,“ sdělil Petr Kulatý z odboru životního prostředí a zemědělství k zakázce realizované technickými službami TS a.s.

1469103797_osadaNejmenším dětem bude sloužit nové pískoviště, ke kterému je přístup po novém chodníku ze zámkové dlažby. Na ploše nového dětského hřiště bylo umístěné pružinové houpadlo, pohyblivá balanční kladina, lanová pyramida, houpačka řetězová dvojitá, skluzavka a kolotoč. Konstrukce instalovaných dětských prvků je tvořena z kovu, který je odolnější k povětrnostním podmínkám a zatížení. „Dětské hřiště je určeno dětem do 12 let. Pod dětskými prvky byl položen komfortní povrch z lité pryže, dobře tlumící nárazy. Součástí dětského hřiště jsou nové lavičky a odpadové koše i nízké drátěné oplocení doplněné výsadbou okrasných keřů, takže doufáme, že místní nové bezpečné a příjemné prostředí pro děti ocení,“ přeje si primátor Michal Pobucký. V podzimních měsících město vybuduje ještě jedno dětské hřiště na ulici Třanovského.