Vedení Frýdku-Místku navštívilo porodní oddělení

Nemocnice ve Frýdku-Místku chystá rekonstrukci a modernizaci svého gynekologicko-porodního oddělení. O finanční příspěvek na tuto činnost požádala také magistrát, který s nemocnicí úzce spolupracuje. Jeho vedení se proto do nemocnice vypravilo, aby si oddělení prohlédlo.

Gynekologicko-porodní oddělení frýdeckomístecké nemocnice plánuje rekonstrukci a modernizaci, která by měla proběhnout už během tohoto roku. V dalších letech jsou pak plánovány rekonstrukce porodních sálů. Nemocnice, která na tuto činnost požádala město o finanční příspěvek, pozvala jeho vedení na prohlídku oddělení.

Martin Němec, primář gynekologicko-porodního odd.Nemocnice ve F-M: “Iniciovali jsme tuto návštěvu proto, aby bylo vidět, že máme snahu o rozvoj porodnice, že se snažíme. Že nabízíme služby, které se nabízí všude, jen rodičky neví o tom, že se nabízí i u nás. Byli bychom rádi, kdyby nám město dalo příspěvek na modernizaci zařízení na porodních sálech, abychom mohli už před rekonstrukcí nabídnout nová porodní lůžka, nové monitory na monitorování ozev plodu v průběhu porodu, a abychom mohli zakoupit pomůcky, které by ten porod usnadnily.”

Zástupci města si prohlédli operační sály i pokoje. Seznámili se s technikou a jednotlivými systémy. Dozvěděli se také informace o poskytovaných službách a péči pro pacienty, maminky a jejich novorozené děti.

Michal Pobucký (ČSSD), primátor města Frýdku-Místku: “Byť je nemocnice ve Frýdku-Místku krajská, město se s ní snaží neustále spolupracovat. Nemocnice se na nás obrátila s žádostí o dotaci na dovybavení gynekologisco-porodního oddělení, proto jsme se sem přišli podívat. Pan primář nás provedl celým svým oddělením, ukázal nám všechny potřebné věci, které by se z těchto peněz financovaly. Dobrá zpráva pro Frýdek-Místek je, že pan primář se o své oddělení stará velmi dobře a chce ho pozvednout, aby všechny maminky i s novorozenci byly spokojeny. Já teď předložím do jednání Rady města a do zastupitelstva v září přidělení finančních prostředků pro nemocnici.”

Gynekologicko-porodní oddělení poskytuje diagnostickou a léčebnou péči v oboru gynekologie a porodnictví, a to včetně péče o novorozence. Ročně se na oddělení narodí zhruba tisíc dětí.