Výstavba obchvatu se možná opět oddálí

Ministerstvo dopravy znovu oddálí výstavbu obchvatu Frýdku-Místku. Zakázku na jeho výstavbu oproti původním předpokladům ministerstvo rozdělí na dvě části. Velice reálně tedy hrozí, že výstavba obchvatu letos nezačne.

Zakletý obchvat Frýdku-Místku dostal další ránu. Oproti původním předpokladům, že se bude zakázka na jeho výstavbu soutěžit jako celek, přišlo ministerstvo dopravy s tím, že ji rozdělí na dvě části. Na část, která má stavební povolení, a na část, která kvůli chybě ministerských úředníků stavební povolení nemá a váže se k ní povinnost zpracovat nový posudek stavby na životní prostředí. Velice reálně tedy hrozí, že výstavba obchvatu ani letos nezačne, protože projektanti budou muset celou soutěžní dokumentaci přepracovat.

Michal Pobucký (ČSSD), primátor města Frýdku-Místku: “Tím vzniknou i další komlikace. Například, když budou dvě samostatné společnosti realizovat stavbu jedné a druhé části, mohou vzniknout problémy při předávání díla, při koordinaci činností stavby, nehledě na to, jak mohou dopadnout následné reklamace. Jedna firma se bude vymlouvat na druhou, druhá zase na první. My jsme v pátek vyzvali pana ministra dopravy dopisem, aby to ještě zvážil a vrátil se zpátky k rozhodnutí, které doporučuje i generální ředitel ŘSD, aby se ta soutěž dělala dohromady jako jeden celek.”

Do boje za obchvat Frýdku-Místku je aktivně zapojen i senátor Petr Gawlas.

Petr Gawlas (ČSSD), senátor Parlamentu ČR: “Já jsem využil přítomnosti pana ministra Dana Ťoka, který navštívil Třinec, a připomenul jsem mu důležitost a význam, který obchvat Frýdku-Místku má. Pan ministr přislíbil osobní účast na obchvatu a na přípravě této stavby, takže věřím, že dodrží svá slova a přijde se podívat přímo do terénu.”