V příštím roce by mohlo proběhnout hned 5 sečí trávy

Město chce v příští sezóně opět navýšit sečení trávy. V letošním roce proběhne kosení v sídlištních zástavbách celkem čtyřikrát. Příští rok by to ale podle potřeby mohlo být až pětkrát. Technické služby proto musí navýšit stav techniky i pracovníků.

Se sečením trávy začali zaměstnanci Technických služeb už koncem dubna. Nejprve se zaměřili na parterové plochy a hřbitovy. Ty měli hotovi do konce měsíce a od druhého května se naplno pustili do první seče, která už zahrnovala sídlištní části ve městě. Nyní už naplno běží druhá seč. Technické služby letos podle harmonogramu provedou seče celkem čtyři. Vedení města ale nyní rozhodlo, že v příštím roce opět sečení trávy navýší.

Michal Pobucký (ČSSD), primátor města Frýdku-Místku: “Podle některých připomínek obyvatel města to vypadá že je to ještě nedostatečné. Z toho důvodu jsme se domluvili s vedením Technických služeb na tom, že TS rozšíří svou výbavu a podle klimatických podmínek začnou už někdy koncem dubna s první sečí. V rozpočtu města budou připraveny peníze na případnou pátou seč, kdyby byla zapotřebí. Snažíme se dělat maximum věcí proto, aby sečení trávy ve městě probíhalo v naprostém pořádku, a aby byli všichni obyvatelé města spokojeni.”

Technické služby v současné chvíli uvažují o navýšení stavu techniky i zaměstnanců.

Jaromír Kohut, předseda představenstva TS F-M: “Na základě proběhlého jednání s vedením města uvažujeme pro příští sezónu o navýšení nákupu techniky. Konkrétně se bude jednat o dvě až tři traktorové sekačky, o nějaký počet křovinořezů a budeme muset nakoupit jedno vozidlo s kontejnery na odvoz trávy na Frýdeckou skládkou. S tím budou spojeny i určité problémy s personálem, který budeme muset adekvátně vycvičit a připravit na tyto lokality, abychom požadavky vedení města splnili v nové sezóně podle nové smlouvy, která pravděpodobně dozná změn.”

Město má ve své správě téměř 130 hektarů travnatých ploch, které udržuje pravidelným kosením od dubna do konce září.