Ve městě proběhly 7. Beskydské ortopedické dny

Ortopedické oddělení Nemocnice ve Frýdku-Místku uspořádalo již sedmý ročník Beskydských ortopedických dnů. Tématem odborného kongresu byla letos ortopedie a traumatologie kyčle.

Už po sedmé v řadě se staly prostory Národního domu v Místku dějištěm Beskydských ortopedických dnů, odborného kongresu, kterého se vždy účastní lékaři a sestry oboru ortopedie z celé České republiky. Akci uspořádalo Ortopedické oddělení frýdeckomístecké nemocnice ve spolupráci s Ortopedickou klinikou Fakultní nemocnice Olomouc a Okresním sdružením České lékařské komory ve Frýdku-Místku.

Petr Kozák, primář Ortopedického odd. Nemocnice ve F-M: “Jedná se o ortopedickou akci, na které se sešli ortopedové z celé republiky. Máme zde 206 přihlášených lékařů a sester. Má dvě sekce, lékařskou a sesterskou. Lékařská probíhá ve velkém sále, sesterská v prvním patře Národního domu. Téma je pouze jedno, je to monotematický kongres. Jedná se o ortopedii a traumatologii kyčle ze všech pohledů, ať už je to artroskopie, miniinvazivní přístupy, rehabilitace po operaci kyčelního kloubu nebo dětské zlomeniny a dětské poranění kyčle.”

Během dvou dnů, kdy Beskydské ortopedické dny probíhaly, čekalo na zúčastněné odborníky 50 tematicky zaměřených přednášek, z toho 36 v lékařské sekci.

Jiří Gallo, přednosta Ortopedické kliniky LF UP a FN Olomouc: “Výměna zkušeností je tou nejcennější formou, jak se můžeme vyvarovat chyb. Například když nám někdo řekne pozor, vyzkoušel jsem novou metodu, nový přístup, a dospěl jsem k poznání, které ti ostatní nemusí potom absolvovat ve své vlastní praxi, tím že znovu provedou nešťastný výkon, nešťastnou operaci nebo neindikovanou operaci na svých pacientech.”

První ročník Beskydských ortopedických dnů se konal v roce 2004 a od té doby se lékaři a sestry oboru ortopedie setkávají na odborném kongresu každé dva roky. Akce se koná za podpory města.

Michal Pobucký (ČSSD), primátor města Frýdku-Místku: “Je to významná odborná akce v rámci ČR pro lékaře a sestry. Město Frýdek-Místek podporuje tuto aktivitu velmi pravidelně, jsme vlastně generálním partnerem. Vážíme si našich sester i doktorů a chceme pro jejich práci připravit nejlepší podmínky, a to i přesto, že nemocnice ve Frýdku-Místku je krajská, nikoliv městská.”

Součástí odborného kongresu byla také doprovodná výstava zdravotnické techniky a farmacie.