Poblahopřáli jsme úspěšným hokejistům

Hokejisté týmu HC Frýdek-Místek se úspěšně probojovali do první hokejové ligy. Spolupráce města s třineckým hokejem se vyplatila. Na konci minulého týdne zavítal celý tým na magistrát, kde se setkal s jeho vedením, aby společně udělali pomyslnou tečku za letošní úspěšnou sezónou.

Spolupráce mezi HC Oceláři Třinec a frýdeckomísteckými hokejisty se po prvotních rozpacích zejména u fanoušků ukázala jako výborná volba, když tým klubu HC Frýdek-Místek 2015 splnil své předsevzetí a postoupil do první hokejové ligy. Radost z dobré spolupráce má kromě samotných hokejistů také vedení Frýdku-Místku, které celý tým pozvalo na magistrát, aby úspěšným reprezentantům města osobně poblahopřálo.

Michal Pobucký (ČSSD), primátor města Frýdku-Místku: “Je vidět, že rozhodnutí, které padlo před rokem v rámci magistrátu, a spojení s HC Oceláři Třinec nese své výsledky. Hokejisté postoupili do první ligy. Podařilo se něco, co se tady nepodařilo mnoho let. Poděkování si zaslouží celý kádr hokejového klubu, protože s tím nadšením a entusiasmem, s kterým do toho šel, dokázal strhnout na svou stranu všechny fanoušky hokeje. Musím říct, že na závěr sezóny byla hala Polárka několikrát vyprodaná. Svědčí to o tom, že Frýdek-Místek se stává hokejovým městem.”

Během sezóny neměl vždy frýdeckomístecký tým na růžích ustláno, o to více si svého úspěchu hokejisté váží.

Pavel Kowalczyk, kapitán týmu HC Frýdek-Místek: “Znamená to pro všechny hodně. Ten plán se zrodil teprve minulý rok a dokázat to hned v první sezóně se málokomu podařilo. Možná nikomu. Znamená to pro nás to, že jsme něco dokázali. To, co se tady od léta budovalo, se splnilo. A hlavně pro mladé hráče by to mohl být odrazový můstek, kterým by se mohli posunout někam dál.”

Postupem do první ligy spolupráce mezi městem a kluby Frýdku-Místku a Třince nekončí.

Pavel Machala (ČSSD), náměstek primátora města Frýdku-Místku: “My máme uzavřené memorandum na tři roky. Teď jsme v jedné třetině spolupráce. Cílem byl postup do první ligy, ten je splněn. Teď se memorandum naplní tím, že posíláme finanční částku 6 milionů korun ročně, aby se první liga ve Frýdku-Místku udržela.”

A jaké jsou nyní cíle klubu do budoucna?

Petr Popelář, předseda klubu HC Frýdek-Místek 2015: “Teď se dá těžko mluvit o cílech úplně přesně. Samozřejmě chceme hrát v první lize důstojnou roli. Teprve jsme se ale sešli a začali nějakým způsobem diskutovat nad kádrem pro příští sezónu, takže podle toho, jak se to bude vyvíjet, si i budeme upřesňovat cíle pro příští sezónu, aby byly nastaveny motivačně pro všechny, kteří se kolem hokeje ve Frýdku-Místku pohybují.”

Jak se hokejistům povede ve vybojované vyšší soutěži se ukáže v příští sezóně. Na tu si ale budou muset hráči i fanoušci ještě počkat.