Nemocnice dostane od města přes milion korun

Město Frýdek-Místek přispěje nemocnici v letošním roce více jak milionem korun. Rozhodli o tom zastupitelé na svém březnovém zasedání. Nemocnice finance využije na dovybavení nového oddělení dlouhodobé následné péče a nákup zdravotnických pomůcek.

V roce 2014 uzavřelo město s nemocnicí smlouvu o spolupráci, ve které se zavazuje každoročně nemocnici finančně přispávat na pořízení zdravotnické techniky s cílem zlepšit a zkvalitnit podmínky léčebné a rehabilitační péče pro ambulantní i hospitalizované pacienty. Mimo tuto smlouvu město přispívá nemocnici také na projekty, jejichž cílem je rozvoj zdravotní péče a následné péče a vytváření podmínek pro integraci zdravotně postižených občanů. Finanční příspěvek získá nemocnice i letos.

Michal Pobucký (ČSSD), primátor města Frýdku-Místku: “Město Frýdek-Místek přispěje frýdeckomístecké nemocnici jedním milionem tři sta padesáti tisíci korunami. Nemocnice je krajská, nicméně město má memorandum s touto nemocnicí o spolupráci, takže každým rokem přispíváme minimálně milionem korun.“

Nemocnice nedávno otevřela nové oddělení dlouhodobé následné péče, většina peněz proto poputuje právě tam.

Jolana Filipová, mluvčí Nemocnice ve FM: “Z rozpočtu města Frýdku-Místku získala nemocnice jeden milion korun na zakoupení zdravotnických pomůcek a přístrojů pro oddělení následné péče. Z dotačního programu na podporu projektů v oblasti zdravotnictví jsme získali celkem sto padesát tisíc, a to čtyřicet pět tisíc na zakoupení invalidních vozíků pro oddělení následné péče, dalších čtyřicet pět tisíc na sady polohovacích antidekubitních pomůcek pro interní oddělení a šedesát tisíc na pořízení cvičebních pomůcek v rámci projektu kognitivní rehabilitace.“

Dalších dvě stě tisíc korun město nemocnici přispěje na úhradu nákladů spojených s pořádáním tradičních Beskydských ortopedických dnů. Konat se budou v květnu a zúčastní se jich specialisté nejen z České republiky, ale také Slovenska a Polska.