Ve Frýdku-Místku probíhá jarní vyhrabání

Ve Frýdku-Místku naplno běží práce spojené s jarním úklidem. Technické služby se také souběžně pustily do tradičního jarního vyhrabání. Do konce měsíce chtějí být s pracemi hotovy.

Po zimním čase začíná Technickým službám perné období. Na starosti mají celou řadu činností. V rámci jarního úklidu musí město zbavit nepořádku, který vznikl během zimy, čistí komunikace, chodníky i parkoviště v rámci blokového čištění nebo opravují výtluky.

Michal Pobucký (ČSSD), primátor města Frýdku-Místku: “Jarní úklid města Frýdku-Místku je v plném proudu. Technické služby vyjely se všemi svými technickými prostředky a se všemi svými zaměstnanci do ulic, aby v dohledné době měsíce dubna vyčistily kompletně celé město Frýdek-Místek po zimě.”

Souběžně s jarním úklidem provádí Technické služby každoročně také tradiční jarní vyhrabání.

Jaromír Kohut, předseda představenstva TS F-M: “Jedná se o prakticky všechny plochy, které jsme nestihli v rámci pozdního spadu listí v podzimních měsících. Zahájili jsme 14. března, trošku nás zpozdilo počasí, protože přišly vydatné sněhové přeháňky. V současné době máme asi dvoudenní skluz, který se snažíme odstranit. Součástí prací bylo jarní vyhrabání na všech hřbitovech v období před Velikonocemi a v současné době pracujeme na sídlištních částech. Momentálně jsme na sídlišti K Hájku, budeme pokračovat na Puškinově parku, za nemocnicí a v celé frýdecké části.”

Jarní vyhrabání probíhá jednak strojními mechanizmy, a jednak také ručním vyhrabáním.

Jaromír Kohut, předseda představenstva TS F-M: “Máme k dispozici dvě hrabačky, které jednak odstraňují odpady, jednak listí, a zároveň trošku i provzdušňují půdu. Tam, kde se nedostane strojně, si pomáháme ručním vyhrabáním. Máme k dispozici 14 zaměstnanců z ÚP na veřejně prospěšné práce. Musím tyto zaměstnance pochválit, protože jejich pracovní morálka je velmi dobrá.”

Pokud půjde vše podle plánu a bude Technickým službám přát počasí, skončí práce spojené s jarním vyhrabáním do konce dubna.