Cvičně jsem svolal členy povodňové komise

Cvičně jsem svolal členy povodňové komise

Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje ve čtvrtek provedl prostřednictvím automatického systému AMDS „Spojové cvičení 2016“ k procvičení komunikace s povodňovými komisemi na území kraje. Úkolem členů povodňové komise bylo potvrdit přijetí hlasové zprávy.

V rámci obce s rozšířenou působností Frýdek-Místek byl jako první kontaktován předseda povodňové komise, tedy primátor města Michal Pobucký, který se rozhodl, že kromě přijetí zprávy členy povodňové komise nechá prověřit také jejich schopnost dostavit se v požadovaný čas na dané místo. Prostřednictvím systému AMDS tedy nechal svolat všechny členy povodňové komise obce s rozšířenou působností Frýdek-Místek do malé zasedací místnosti frýdeckého magistrátu.

„Cvičení dopadlo na výbornou. Kontaktován jsem byl v devět hodin a obratem jsem dal požadavek na svolání členů povodňové komise na půl desátou do malé zasedací místnosti magistrátu. Systém AMDS je vyrozuměl prostřednictvím hlasové a také SMS zprávy zhruba po patnácti minutách od doby mého požadavku, což bylo pro mne nové a důležité zjištění. Měl jsem za to, že půjde o kratší dobu. Přesto, že měli členové povodňové komise v konečném důsledku jen patnáct minut na to, aby se dostavili na místo svolání, zvládlo jich to třináct ze sedmnácti, přičemž jeden byl mimo republiku. To je velmi uspokojivé. Přesvědčil jsem se, že v případě nutnosti jsou členové povodňové komise schopni se velmi rychle sejít a začít plnit úkoly v souvislosti s povodněmi,“ zhodnotil primátor Michal Pobucký.