V objektu Slezanu by mohla sídlit městská policie, odbor sociální péče i přestupky

V objektu Slezanu by mohla sídlit městská policie, odbor sociální péče i přestupky

Zástupci města a městské policie si v těchto dnech prohlédli jeden z objektů Slezanu, bývalou textilní školu na ulici Těšínská ve Frýdku, ve kterém by mohla v budoucnu najít zázemí městská policie, odbor sociální péče a také přestupkové oddělení. Objekt se jeví jako vhodný nejen z kapacitního hlediska, ale také z hlediska dostupnosti pro občany. Zajištěna je k němu autobusová doprava, zastávky jsou v těsné blízkosti, a nedaleko je vlakové nádraží, od kterého by v budoucnu měla vést k objektům na Těšínské ulici přímá cesta. Do objektu je také bezbariérový přístup.

„My hledáme vhodný objekt z několika důvodů. Městská policie se rozšiřuje, nabírá nové strážníky a prostory, ve kterých sídlí, jsou již z kapacitních důvodů nevyhovující. Do dvou let nám vyprší smlouva na pronájem prostor na ulici Palackého v Místku, ve kterých nyní působí odbor sociální péče. A z důvodu zvýšení bezpečnosti některých našich zaměstnanců zvažujeme přemístění zejména přestupkových agend do společného objektu s městskou policí. V poslední době totiž od zaměstnanců ze sociálního odboru a přestupkového oddělení čím dál častěji slyšíme, že lidé jsou stále agresivnější a nevyzpytatelnější, což potvrzuje i případ z posledních dnů, kdy byl okraden a napaden jeden z našich zaměstnanců. Umístění sociálky a přestupků do společných prostor s městkou policií by bylo přínosné. Přece jen vědomí, že jsou v budově strážníci, vede lidi ke slušnějšímu chování, a také zaměstnanci by se při jednáních s problematickými klienty cítili bezpečněji,“ řekl primátor Michal Pobucký.

Jednání města se Slezanem o poskytnutí objektu bývalé textilní školy jsou v začátcích. Jisté je, že pro záměr města je objekt vhodný. Nyní bude záležet na nabídce Slezanu, jakou formou, za jakou cenu a na jak dlouho své prostory městu poskytne. V případě dohody je majitel objektu schopen připravit prostory k plnému užívání během 6 až 9 měsíců.