Ženy pozor, Trump se blíží

Ženy pozor, Trump se blíží

Republikánský kandidát na amerického prezidenta, miliardář Donald Trump, je již delší dobu znám kvůli svým neortodoxním názorům na cokoliv. Jeho poslední výstřel do tmy však předčil všechna očekávání.

Trump v televizním vysílání prohlásil, že by ženy měly být trestány za potrat. Posléze si asi uvědomil, že udělal chybu, a tak své vyjádření trochu poopravil, tedy trestán by měl být ten, kdo potrat provádí.

Nemá cenu zde rozebírat argumenty, proč by za to neměli být ani žena, ani lékař trestáni, to bychom mohli debatovat o právech ženy na určení sebe sama o nechtěných potratech, znásilněních, potratech dětí, které jsou diagnostikovány jako nemocné a po narození by byl jejich život snad jen velkým utrpením nejen pro ně, ale i pro jejich rodiče, až po fakt, že i sám papež František loni vyzval kněží, aby odpustili ženám, které podstoupily interrupci. Podle katolické církve se jedná o smrtelný hřích, ale i nejvyššímu představiteli této organizace je jasné, že cesta trestání není ta správná a vhodnější je spíše varianta milosrdenství.

Nicméně vraťme se zpátky k Donaldu Trumpovi. Jeho poslední výrok způsobil poprask nejenom u konkurentů – demokratické strany, která jeho vyjádření bryskně využívá a tvrdí, že „Trump vede válku proti ženám“, ale dokonce se od něj začíná odvracet i jeho vlastní, republikánská strana, kde se začínají ozývat hlasy, že Trump je jen podvodník, který nemá nic společného s tradičními konzervativními hodnotami, a právě byl odhalen.

Pro Donalda Trumpa možná škoda, že se nerozhlédl po světě, než začal se svojí kandidaturou. Mohl se podívat na úspěch jiného miliardáře například u nás, který si raději založil vlastní stranu bez programu, a tak se mu nemůže stát, že mu bude někdo vyčítat odklon od tradičních stranických hodnot.

Trump se již dříve bezprecedentně vyjadřoval o Mexičanech, imigrantech, válečných veteránech, postižených novinářích, o Putinovi, který je mnohem lepší než Obama, o náklonnosti k Asadovi, Číně, o uzavření internetu atd. Doufejme jen, že se Donald Trump nestane skutečným prezidentem USA, neboť pak se má celý svět na co těšit.